SPRZĘT

JAK MALOWAĆ BARDZIEJ PRECYZYJNE LINIE AEROGRAFEM?

Malowanie cienkich linii sprawia Ci trudność lub masz trudności z trafianiem linii w linię? Jest na to proste rozwiązanie – wystarczy ściągnąć koronkę/osłonkę chroniącą iglicę!

Wydawałoby się, że taka niewielka zmiana nie robi żadnej różnicy, jednak odsłaniając końcówkę iglicy będziesz mógł o wiele łatwiej celować w dany punkt. Będziesz mógł także zbliżyć się o milimetr lub dwa do płaszczyzny malowania co sprawi, że twoje kreski będą cieńsze a co za tym idzie bardziej precyzyjne. Ten mały trik jest chyba najprostszym sposobem na poprawę komfortu pracy z detalem dlatego stosuje go z powodzeniem większość profesjonalistów.

Odkręcając (lub ściągając) koronkę/osłonkę niestety narażasz się na uszkodzenie iglicy w przypadku uderzenia lub zahaczenia o malowaną płaszczyznę. Jeśli więc zdecydujesz się na ten krok pamiętaj o tym, że chwila nieuwagi może Cię sporo kosztować.
Bądź też czujny w momencie odkładania aerografu i upewnij się, że stabilnie siedzi on na stojaku gdy jest nieużywany.

Tak więc pełna koncentracja i osłonki z aerografów! Pamiętajcie jednak, że wszelkie ryzykowne posunięcia czynicie na własną odpowiedzialność. 🙂

Jeśli czujesz się niepewnie z tym pomysłem to jest też pośrednie rozwiązanie, które omówmy przy następnej okazji. Zostańcie z nami.