KURS AEROGRAFII

PORTRET W CZERNI I BIELI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Cena: 1799 zł

Wolne miejsca: 4 z 6
Wymagane minimum 5 osób do odbycia się kursu

Dni do końca zapisów


Poziom: początkujący-średniozaaw.

ZAKOŃCZYLIŚMY ZAPISY NA KURS

INFORMACJE PODSTAWOWE

    Cena: 1799 zł


   Długość kursu: 3 dni


    Start: 12.04.2019,  11:00


    Koniec: 14.04.2019,  16:00


    Miejsce: Bydgoszcz, Przemysłowa 8


    Zakwaterowanie: w cenie kursu


    Wyżywienie: w cenie kursu

Śniadanie w hotelu + obiad
pt-o / sob- ś+o / nd-ś


   Sprzęt i materiały: w cenie kursu


    Prowadzący:

Sebastian Setka Tkaczyk


    Kontakt: 608 789 999


OPIS KURSU

Kurs powstał z myślą o osobach początkujących, które chcą nauczyć się malować portrety lub którym malowanie portretów sprawia szczególną trudność. Aby uczestniczyć w kursie wskazane jest obycie z aerografem i umiejętność posługiwania się podstawowymi technikami w aerografii.
Podczas szkolenia nauczysz się jak podejść do zagadnienia portretu czarno-białego. Poznasz cały proces twórczy od wykonania szkicu po wykończenie portretu ostatnimi detalami, tak abyś w przyszłości mógł tworzyć własne obrazy w oparciu o poznane zasady oraz techniki.

Portret czarno-biały jest świetnym wstępem do późniejszej pracy w portrecie z kolorem. Sprawne rozpoznawanie i stosowanie zasad waloru daje mocne podstawy co znacznie przyspiesza dalszą naukę w kierunku malowania twarzy oraz postaci.

Głównie skupimy się na technice malowania z wolnej ręki przy użyciu farb dedykowanych do aerografii marki Schmincke. Będziemy również używać narzędzi wspomagających aerograf takich jak różnego rodzaju gumki oraz skalpele.

Temat jest o tyle wdzięczny, że wymaga minimum materiałów (czarna i biała farba) oraz odpowiednio przygotowane podobrazie, więc łatwo i tanio można kontynuować naukę we własnym zaciszu.

Kurs jest w głównej mierze kursem praktycznym przeplatanym częścią teoretyczną oraz demonstracjami oraz ukierunkowany jest na malarstwo realistyczne.

Przeczytaj również FAQ na samym dole strony!

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

     Technik przydatnych przy malowaniu portretu

     W jaki sposób podejść do malowania portretu aby uzyskać zadowalające efekty

      Jak nauczyć się patrzeć na portret i interpretować go na język aerografu

     Jak sprawić aby Twoje prace nabrały realizmu

     Jak  przenieść szkic na powierzchnię

     Jak tworzyć proste  tekstury aerografem i narzędziami wspomagającymi (skóra, zmarszczki, włosy)

     Jak patrzeć oraz interpretować informacje ze zdjęcia referencyjnego na swoją korzyść

     Pracy z wolnej ręki – freehand

     Pracy z krzywikami

     Pracy z narzędziami wspomagającymi aerograf

     Pracy z farbami Schmincke

CO BĘDZIEMY MALOWAĆ?

Będziemy malowali realistyczny portret na poziomie podstawowym tak aby w pełni przyswoić solidne podstawy malowania twarzy. Poznanie i zrozumienie tego tematu otwiera zupełnie nowe możliwości w późniejszych pracach.

ZAKWATEROWANIE

Hotel Pozyton (lub zamiennik w przypadku braku wolnych miejsc)

Doktor Izabeli Romanowskiej 1
85-001 Bydgoszcz
Kujawsko-Pomorskie

Hotel POZYTON obok Centrum Onkologii, położony jest w spokojnej, cichej okolicy w sąsiedztwie terenów Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego w największej dzielnicy Bydgoszczy – Fordonie. Dogodne warunki komunikacji miejskiej zapewniają połączenie z centrum miasta zajmujące 15-20 minut. Zlokalizowanie Hotelu wśród zieleni i z dala od zgiełku miasta pozwala Gościom odnaleźć wyjątkową atmosferę do pracy jak również wypoczynku. Na odwiedzających nas Gości czekają ciekawe trasy spacerowe i rowerowe.

Pokoje dla kursantów są jednoosobowe.

Dla Gości hotelowych udostępniony jest parking strzeżony, a dodatkowo w trosce o komfort pobytu, w Hotelu i jego otoczeniu zainstalowano system monitoringu, który dyskretnie czuwa nad Państwa bezpieczeństwem.

Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00 i trwa do godziny 12:00 dnia następnego.

Odległość między zakwaterowaniem a miejscem gdzie odbywa się kurs to 4km. Jeśli nie przyjedziesz autem nie martw się – dowozimy kursantów na miejsce kursu i z powrotem!

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy na kurs mogą się zapisać osoby początkujące, które nigdy wcześniej w ręku nie trzymały aerografu?
Jeśli nigdy nie trzymałeś aerografu w rękach rozważ odbycie w pierwszej kolejności „Podstawowego” kursu aerografii dla początkujących, który znajduje się w naszej ofercie. Do uczestnictwa w kursie wskazane jest chociaż minimalne obycie z aerografem i podstawowymi technikami z nim związanymi. Oczywiście nie ma przeciwwskazań aby osoby zupełnie początkujące przystąpiły do kursu jednak pamiętaj o tym, że na kursie nie będziemy poruszać podstawowych technik i zagadnień tj. obsługa aerografu, podstawowe techniki czy czyszczenie sprzętu.
Osoby z niewielkim doświadczeniem – zwłaszcza jeśli chcą zbudować solidne podstawy w malowaniu portretów na pewno sobie poradzą i z myślą o nich powstał ten kurs.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie swojego poziomu w aerografii wyślij nam zdjęcia swoich prac z zapytaniem o przystąpienie do kursu :).

Czy mogę zabrać na kurs swój aerograf?
Tak. Chociaż dla każdego uczestnika mamy przygotowany aerograf możesz malować swoim. Możesz też używać ich naprzemiennie aby porównać charakterystykę i działanie.

Czy jeśli jestem z Bydgoszczy lub okolic mogę zarezerwować kurs bez noclegu?
Tak. Cena kursu obniżona zostanie o koszt noclegu.