MINIONE KURSY AEROGRAFII

WSTĘP DO CUSTOM PAINTINGU - INDYWIDUALNY / 1NA1

ZOBACZ TAKŻE NASZE

OPIS KURSU

Kurs 1na1 został przygotowany pod indywidualne potrzeby kursanta, który chciał zaznajomić się z podstawami aerografii w lakiernictwie artystycznym ( lub też custom paintingu – inaczej zwanym).

Kursant wcześniej próbował kilkukrotnie swoich sił z aerografem z nastawieniem na aerografię w motoryzacji, jednak próby te nie przynosiły zadowalających rezultatów. Zgłosił się więc do nas z prośbą o przeprowadzenie kursu, który mógłby pomóc mu wystartować i przejść bezboleśnie przez nurtujące go zagadnienia. Można powiedzieć, że miał tygodniowe doświadczenie w pracy z aerografem zgłaszając się na kurs.

Podczas 3 dniowego kursu przeszliśmy przez wiele zagadnień związanych z custom paintingiem. Od prozaicznych spraw takich jak sprzęt czyli: aerografy, pistolety lakiernicze, sprężarki, okablowanie i dodatkowe akcesoria potrzebne przy pracy z motorami i mniejszymi elementami pod lakierowanie. Rodzaje farb i jak je odpowiednio rozcieńczyć, przygotować do pracy z aerografem oraz pistoletem lakierniczym. Poznaliśmy podstawowe oraz średnio zaawansowane techniki aerografii. Razem przygotowaliśmy panel na którym miała pojawić się później grafika, nieśliśmy szkic na powierzchnię, wykonaliśmy grafikę używające w znacznej mierze metody free hand oraz wykorzystując krzywiki. Na początek skupiliśmy się nad motywem w czerni i bieli, tak aby nie wprowadzać dodatkowego zagadnienia koloru, który jest elementem na kolejnym poziomie zaawansowania. Wspomagaliśmy się także narzędziami dodatkowymi tworząc bardziej skomplikowane tekstury.

Oprócz tego kursant poznał wiele pobocznych zagadnień związanych z lakiernictwem np. jak i kiedy używać: zmywacza silikonowego czy ściereczki antystatycznej. Kiedy można wspomagać się lakierem międzywarstwowym, jakich taśm i szablonów używać aby nie zniszczyć grafiki oraz wiele innych zagadnień.

Efekty pracy możecie ocenić sami!

CZEGO SIĘ NUCZYLIŚMY

     Rodzaje aerografów i pistoletów lakierniczych pod custom painting

     Jak dostosować sprzęt pod własne potrzeby

     Przydatne akcesoria i narzędzia dodatkowe

     Obsługa i czyszczenie sprzętu przy użyciu farb samochodowych

     Ergonomia pracy z aerografem i pistoletem lakierniczym

     Praca z wolnej ręki – freehand

     Praca z szablonami

     Sposoby przenoszenia szkicu na powierzchnię

     Rodzaje podkładów, farb i lakierów samochodowych

     Jak przygotować farbę do pracy z aerografem

     Przydatne triki i ułatwienia pracy

  • szkolenie malowania aerografem wstęp do custom painting
 
Z O B A C Z   T A K Ż E