MINIONE KURSY AEROGRAFII

OBRAZY MONOCHROMATYCZNE 1NA1 - KURS INDYWIDUALNY

ZOBACZ TAKŻE NASZE

OPIS KURSU

Kurs został przygotowany pod indywidualne potrzeby kursanta, który chciał ugruntować swoją wiedzę oraz poznać nowe techniki aerografii i podejście do malowania obrazów.
Kursant miał już wcześniej kontakt z aerografem i namalował we własnym zakresie 4 obrazy. Głód wiedzy i chęć rozwoju popchnęły go do zapisania się na kurs 1na1, gdzie w komfortowych warunkach mógł pracować i zadawać wszelkiego rodzaju pytania, które go intrygowały.

Wspólnie zdecydowaliśmy, że zaczniemy od obrazów monochromatycznych, na których najlepiej ćwiczy się podstawowe techniki. Ciężko jest nie wspomnieć w tym miejscu jak istotne i kluczowe jest zrozumienie i opanowanie malowania obrazów monochromatycznych. Jeśli na tym etapie nie zostaną opanowane solidne podstawy i będą pojawiać się błędy, nie unikniemy ich również przy pracy z kolorem.

Kurs trwał 3 dni, podczas których namalowaliśmy 2 obrazy na różnych podłożach – odpowiednio przygotowanym panelu oraz na własnego patentu odpowiedniku papieru syntetycznego. Obrazy tworzyliśmy używając systemu „blokowania waloru” w 2 różnych wariantach. Oba obrazy zostały namalowane przy użyciu farb rozpuszczalnikowych, które jak sam kursant stwierdził mają wiele zalet w stosunku do farb wodnych. Można tu chociażby wymienić problem zasychania białej farby na iglicy.

Ugruntowaliśmy podstawowe techniki malowania aerografem eliminując jednocześnie złe nawyki, które przekładały się na detal i jakość efektu końcowego. Poznaliśmy także techniki średnio-zaawansowane głównie skupiając się na malowaniu z wolnej ręki. Krzywiki stanowiły jedynie niewielką pomoc w całym procesie.

CZEGO SIĘ NUCZYLIŚMY

     Jak tworzyć obrazy monochromatyczne

     Jak pracować z farbami rozpuszczalnikowymi

     Jak przenieść szkic na element

     Jak zabezpieczyć szkic przed rozmazywaniem się

     Pracy z wolnej ręki – freehand

     Pracy z krzywikami

     2 metod pracy z obrazami monochromatycznymi

     Jak wykorzystywać różne aerografy do poszczególnych etapów pracy

     Jak unikać oraz eliminować blue shift

     Jak pracować z farbami kryjącymi

     Przydatne triki

Oraz wiele, wiele, wiele więcej przydatnej wiedzy, której nie sposób omówić w kilku punktach!

  • swiezo_malowane_kurs_szkolenie_aerografii_obrazy_monochromatyczne