LOW BUDGET

STACJA CZYSZCZĄCA DO AEROGRAFU

Kontynuując naszą serię LOW BUDGET’owych akcesoriów do aerografii dziś proponujemy tańszą wersję klasycznej-kupnej stacji czyszczącej. Do jej wykonania wystarczy kubek do farb bazowych stosowany w rozlewniach lakierów samochodowych. Śmiało do tego celu można wykorzystać już zużyty kubek lub zastosować podobny pojemnik.

O ile przy pracy z farbami wodnymi kupną stację czyszczącą łatwo jest umyć i doprowadzić do przyzwoitego stanu, to przy farbach rozpuszczalnikowych sytuacja nie wygląda już tak kolorowo. Natomiast taką samoróbkę możemy śmiało wyrzucić i po czasie zastąpić nową. Jeśli zamierzasz używasz farb rozpuszczalnikowych pamiętaj o tym aby użyć pojemnika odpornego na działanie rozpuszczalników, tak aby go nie roztopić.

Z uwagi na dość duży otwór w dekielku, część spuszczanej farby będzie nim wracała. Jest to jednak zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż pozbywanie się farby w powietrze lub na firankę przy oknie :). Oczywiście można zmniejszyć otwór ale należy pamiętać żeby dobrze w niego celować aerografem tak aby nie uszkodzić iglicy!!!

Do wykonania LOW BUDGET’owej stacji czyszczącej potrzebujemy kubek lakierniczy z dekielkiem oraz chłonny papier lub ewentualnie jakąś szmatkę.

W dekielku wycinamy otwór i łączymy wszystko w całość.

I mamy gotową stację czyszczącą. Szybkie, tanie i proste!