LOW BUDGET

STOJAK NA AEROGRAF

Zaczynając swoją przygodę z aerografią nie zawsze starcza nam pieniędzy na akcesoria dodatkowe takie jak np. stojak na aerograf. Wydawałoby się, że można obyć się bez tego rodzaju akcesoriów ale niestety akurat bez stojaka nie za bardzo da się tak naprawdę malować. Co zrobić w momencie kiedy podczas malowania musimy odłożyć na chwilę nasz sprzęt i nie ma za bardzo gdzie?
Proponujemy Wam wolnostojący stojak na blat w wersji low budget wykonany z pozostałej tuby po taśmie klejącej. Koszt praktycznie zerowy, czas wykonania ok 15 sekund a świetnie spełnia swoją funkcję.

Wystarczy zrobić po dwa nacięcia po przeciwległych stronach tuby. Jedno głębsze od drugiego tak aby aerograf spoczywał nieco „dziobem” ku dołowi.

I gotowe! Mamy stojak na aerograf.
Zła wiadomość jest niestety taka, że nie da się go za bardzo używać w tej formie bez możliwości szybkiego odłączenia aerografu od przewodu. Czyli tak naprawdę nie mając zamontowanej małej szybkozłączki 1/8″ do przewodu i aerografu – ale jak to w życiu bywa coś za coś… pocieszające jest to że szybkozłączka to koszt 4-5 krotnie mniejszy niż sam stojak.
Stojak pasuje praktycznie do wszystkich aerografów z górnym i bocznym zbiornikiem.